Osmani: Hoti nuk i ka ndarë as 5 minuta të flasë me mua

Kryetarja Vjosa Osmani tha sot se arsyeja pse ajo nënshkroi kërkesën për një seancë për të votuar ligjin për rimëkëmbjen është shefi i grupit parlamentar të LDK-së, Arben Gashi, raporton Gazeta Express.

Ishte deputeti i LDK-së, Arben Gashi ai që tha se i kërkoi Osmanit të nënshkruante kërkesën.

“Unë personalisht i kam kërkuar që të nënshkruajnë kërkesën për një seancë dëgjimore, por unë mendoj se çështje të tjera janë jashtë kësaj seance,” tha Gashi.

Sidoqoftë, Kryetari i Parlamentit Vjosa Osmani tha se Gashi duhet të tregojë se si ai u përgjigj dhe kishte disa kritika ndaj Kryeministrit Avdullah Hoti.

Osmani tha se Hoti nuk gjeti as pesë minuta kohë për të biseduar me të në lidhje me Ligjin e Rimëkëmbjes.

“Unë jam i kënaqur që Z. Gashi po tregon këtë detaj, është mirë të tregoj se si po përgjigjem, unë i thashë që kam votuar për hir tënd dhe gjithashtu i thashë se nëse dëshiron të tregosh seriozitet, Kryeministri duhet të vijë te bisedosh me Kryetarin e Kuvendit, si reagoi kur ti i the, ai qeshi, se po ben pazar per te. Se kam pasur nje grup parlamentar me ju, por me Kryeministrin i cili nuk ka kaluar as 5 minuta duke shkaterruar nje traditë e bashkëpunimit, është se ai ka qenë atje për katër muaj dhe nuk gjen 5 minuta të flasë me Kryetarin e Kuvendit për ligjet që janë me interes. Kur thoni se është në interes të qytetarëve, duhet të bëni ajo që kemi bërë për ligjin Anti Covid, ajo që duhet të kaloj është të kaloj leximin e parë, por, nëse ata nuk bëjnë përpjekje për leximin e dytë, as ata nuk do të kenë mbështetjen. “Unë as nuk jam i bindur për disa deputetë ”, tha Osmani./GazetaExpress/

This website uses cookies. We may use them to evaluate site usage in order to display usage-based editorial content and advertising. For more information about cookies and, in particular, how you can opt-out of their use, please see our privacy policy. Privacy Policy

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close