Paga nga UP për Isa Mustafën, zyrtarja e VV-së tregon edhe anëtarët tjerë të LDK-së që marrin pagë e nuk shkojnë në Universitet

Berita Abazi nga Lëvizja Vetëvendosje, ka reaguar ndaj kreut të LDK-së, Isa Mustafa, pas lajmit se ai është paguar nga UP-ja për 4 vjet, edhe pse nuk shkon.

Përmes një postimi në Facebook, ajo tha se paga minimale e një profesori të rregullt në UP është 1200, ndërsa Isa Mustafa merr pagë të lartë dhe nuk jep asgjë në këmbim, e cila natyrisht duhet të paguhet kur investohet, raporton Bota sot.

Ajo tha se vlen të përmendet se personi në fjalë nuk është profesori i vetëm që bën një gjë të tillë, dhe profesorë të tjerë si Avdullah Hoti, Hykmete Bajrami, Vjosa Osmani, etj., Punojnë në të njëjtën mënyrë, paguhen por bëjnë nuk paraqiten në Universitet.

Postimi i saj i plotë në Facebook:

Paga minimale e nje profesori te rregullt ne UP eshte 1200 euro. Isa Mustafa qe 4 vite e merr pagen nga UP ndonese…

Gepostet von Berita Abazi am Samstag, 10. Oktober 2020

This website uses cookies. We may use them to evaluate site usage in order to display usage-based editorial content and advertising. For more information about cookies and, in particular, how you can opt-out of their use, please see our privacy policy. Privacy Policy

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close