Hoti po promovon një qeveri jo luksoze por deputeti i VV-së tregon vendimi e parë të Hotit sa ishte Zëvendës Kryeministër

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, po promovon një qeveri jo luksoze. Zëvendësi i tij, Driton Selmanaj, ditë më parë tregoi se si Hoti merr bukën me vete për të punuar, ndërsa shefi i ekzekutivit ka vendosur të udhëtojë në Shqipëri me kabinetin e tij me autobus, shkruan Gazeta Express.

Deputeti i VV-së Artan Abrashi komentoi veprimet e Hotit, duke i kujtuar Hotit se ai kishte blerë një çilim të kuq me vlerë 5,000 euro gjatë kohës që ishte si zëvendës i Kurtit.

Abrashi thotë se Albin Kurti e kishte ndaluar Hotin nga një luks i tillë.

“Modestia është një virtyt, veçanërisht kur e hasim atë në një udhëheqës. Por shirrja si modest është një mungesë serioze etike dhe hipokrizie.

Ndërsa ishte Zëvendës Kryeministër, vendimi i parë i Z. Hoti ishte të porosiste tepihut/çilim në shumën prej 5000 €. Në atë kohë, Kryeministri Kurti ndaloi luksin e tepruar. Dhe tani, Z. Hoti është një asket. “Kjo është arsyeja pse ndarja e bukës dhe udhëtimi me autobus duket i kotë”, ka shkruar Abrashi./Express/

This website uses cookies. We may use them to evaluate site usage in order to display usage-based editorial content and advertising. For more information about cookies and, in particular, how you can opt-out of their use, please see our privacy policy. Privacy Policy

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close