Edi Rama pret Qeverinë e Hotit me flamur të Kosovës

Sot do të zhvillohet mbledhja e përbashkët  midis dy qeverive të Kosovë dhe e asaj Shqipërisë, në Tiranë.

Kabineti qeveritar sot në mëngjes ka marrë rrugën për atje.

Me të arritur në Tiranë, Qeveria e Hotit është pritur me një atmosferë të ngrohë.

Ministri i Bujqësisë, Besian Mustafa, ka bërë të ditur se janë pritur me flamuj të Kosovës dhe Shqipërisë.

“Tirana sot e mbushur me flamurë 🇽🇰 dhe 🇦🇱“.

“O’ sa mirë me qenë shqiptar!”, shkroi ai./IndeksOnline/

This website uses cookies. We may use them to evaluate site usage in order to display usage-based editorial content and advertising. For more information about cookies and, in particular, how you can opt-out of their use, please see our privacy policy. Privacy Policy

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close