Çfarë po paralajmëron Albin Kurti me këtë fotografi

Ish kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, para dy dite në një postim në Facebook ka kujtuar protestën e madhe të 29 shtatorit të vitit 2018, me moton “një popull nuk i nënshtrohet një njeriu”, shkruan “Bota sot”.

E në postimin e tij, Kurti ka shpërndarë disa fotografi nga protesta e atëhershme.

Në njërën prej fotografive të shpërndara nga Kurti, në fokus kryesor ishin Vjosa Osmani dhe Haxhi Avdyli, përcjellë “Bota sot”.

Osmani është shkarkuar nga LDK-ja dhe e ka konfirmuar zyrtarisht se nuk është më pjesë e saj, teksa Haxhi Avdyli publikisht e ka përkrahur Osmanin dhe ka dalë kundër partisë së tij, LDK-së.

Të dy janë përfolur për një kalim të mundshëm në radhët e Vetëvendosjes.

This website uses cookies. We may use them to evaluate site usage in order to display usage-based editorial content and advertising. For more information about cookies and, in particular, how you can opt-out of their use, please see our privacy policy. Privacy Policy

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close