Haxhiu: Për Hotin stabiliteti i karriges është me rëndësi, partitë të japin nënshkrimet për largimin e tij

Ish-Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu tha se për Kryeministrin Avdullah Hoti, qëndrueshmëria e karriges është më e rëndësishme, përkundër faktit se ata nuk kanë numrat për të shtyrë ndonjë çështje përpara.

Duke komentuar deklaratën e Hotit në lidhje me përfshirjen e PDK-së në Qeveri ku ai tha se koalicioni është i qëndrueshëm, Haxhiu tha se koalicioni qeverisës në Kuvend nuk po ka numrat për të shtyrë ndonjë çështje përpara, madje as për projektligjet që sipas ato janë më të rëndësishme po dështojnë të marrin 61 vota.

“Hoti nuk ka mbështetje në Asamble dhe as nuk ka mbështetje qytetare.” Çdo kryeministër do të jepte dorëheqjen ose do të kërkonte votën e besimit “, ka shkruar Haxhiu në Facebook.

This website uses cookies. We may use them to evaluate site usage in order to display usage-based editorial content and advertising. For more information about cookies and, in particular, how you can opt-out of their use, please see our privacy policy. Privacy Policy

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close