Isa Mustafa i largoi vijat e kuqe PDK-së, vjen përgjigja nga partia e Kadri Veselit

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka konfirmuar heqjen e vijave të kuqe për partinë që më parë ishte betuar se nuk bashkëpunon më, PDK, raporton GazetaBlic. Pasi të hiqen këto pengesa, një koalicion midis LDK-së dhe PDK-së mund të jetë i arritshëm. Partia e Kadri Veselit as nuk e ka mohuar dhe as nuk e ka konfirmuar mundësinë e bashkimit me qeverinë e koalicionit. Anëtari i PDK-së Xhavit Haliti, për GazetaBlic, gjithashtu komentoi heqjen e vijave të kuqe nga LDK.

“Unë nuk di çfarë të them dhe nuk mund të konfirmoj asgjë,” tha ai kur u pyet nëse PDK kishte të ngjarë të bashkohej me koalicionin qeverisës. “Problemi i tij qenë që i ka hjek vijat e kuqe. Bashkimi me Qeverinë mund të jetë një proces politik, një proces marrëveshjesh dhe një proces që kërkon pëlqimin e të dy palëve që kërkojnë komisione politike bilaterale, të cilët diskutojnë këto detaje.” Momenti për të hequr ato vija të kuqe deklaruan elektorale, mendoj se është mirë që ai e deklaroi, por nuk ka rëndësi për ne “, tha Haliti për GazetaBlic. Lideri i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, deklaroi  se vijat e kuqe kundër PDK u hoq për shkak të vështirësive për të bërë zgjidhje./GazetaBlic

This website uses cookies. We may use them to evaluate site usage in order to display usage-based editorial content and advertising. For more information about cookies and, in particular, how you can opt-out of their use, please see our privacy policy. Privacy Policy

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close