A ishte kjo deklaratë e Enver Hoxhajt për Kurtin që detyroi Isa Mustafën t’i heq “vijat e kuqe” për PDK-në

Hoxhaj deklaroi se ka respekt për Kurtin dhe se ata mund të bashkëpunojnë me Lëvizjen Vetëvendosje.

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka deklaruar se partia e tij tashmë ka hequr të gjitha vijat e kuqe për Partinë Demokratike të Kosovës.

Në media raportohet se kjo deklaratë e Mustafës vjen pas një deklarate para disa ditësh të deputetit të PDK-së, Enver Hoxhaj ku ai tha se ka respekt për udhëheqësin e VV-së, Albin Kurti.

Hoxhaj deklaroi se ka respekt për Kurtin dhe se ata mund të bashkëpunojnë me Lëvizjen Vetëvendosje.

Deklarata që detyroi Isa Mustafën të heq vijat e kuqe për PDK-në, Enver Hoxhaj: Kam respekt për Albin Kurtin

Deklarata që detyroi Isa Mustafën të heq vijat e kuqe për PDK-në, Enver Hoxhaj: Kam respekt për Albin Kurtin

Gepostet von 24-ore.info am Samstag, 26. September 2020

This website uses cookies. We may use them to evaluate site usage in order to display usage-based editorial content and advertising. For more information about cookies and, in particular, how you can opt-out of their use, please see our privacy policy. Privacy Policy

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close