Sondazhi i fundit: Rritje te VV dhe LDK, ndërsa PDK-ja në rënie. Vjosa Osmani merr kaq vota

Kompania e njohur e sondazheve në Kosovë, e cila vazhdimisht mat preferencën e qytetarëve ndaj partive politike, ka kryer sondazhin e radhës në shtator, zbulon gazeta “Bota sot”.

Sipas sondazhit i cili ende nuk është publikuar para publikut, i pari lëshohet nga Lëvizja Vetëvendosje me 45%, LDK me 18%, PDK me 14%, partia e Vjosa Osmanit (nëse formohet) me 8% dhe AAK 6%.

Ndërsa partia Nisma në këtë sondazh nuk e ka kaluar fare pragun.

Ndryshe nga sondazhi i mëparshëm i kësaj kompanie, ekziston një rritje prej 3% në Vetëvendosje dhe gjithashtu 3% në LDK, ndërsa PDK ka një rënie prej 2%.

Gazeta “Bota sot” gjithashtu zbulon se ky sondazh është financuar nga një parti politike, por për shkak të rezultatit të keq në sondazh, ata nuk e publikuan fare në publik, por ende nuk dihet saktësisht se a do ta bëjnë këtë./Botasot

This website uses cookies. We may use them to evaluate site usage in order to display usage-based editorial content and advertising. For more information about cookies and, in particular, how you can opt-out of their use, please see our privacy policy. Privacy Policy

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close