SHEFI I DFC-SË NË SERBI VIZITON KOSOVËN

Shefi i Zyrës së Korporatës Amerikane për Zhvillim dhe Financa në Serbi, John Jovanovic, do të vizitojë Kosovën.

Kjo vizitë u bë publike nga Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Beograd.

“Unë falënderoj Radio Televizionin e Serbisë për mundësinë për të takuar drejtorin e ri menaxhues të zyrës së DFC që mbulon Ballkanin Perëndimor dhe Egjeun.” John do të jetë në Prishtinë të Enjten për të avancuar axhendën e Shtëpisë së Bardhë për bashkëpunimin ekonomik rajonal. ”

Kujtojmë që pas marrëveshjes ekonomike të Uashingtonit, një zyrë e veçantë për zhvillim dhe financa u hap në Serbi.

“Ekonomia është një përparësi”, tha Richard Grenell, i dërguari i SHBA në dialog. /Insajderi.com

This website uses cookies. We may use them to evaluate site usage in order to display usage-based editorial content and advertising. For more information about cookies and, in particular, how you can opt-out of their use, please see our privacy policy. Privacy Policy

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close