Osmani: E di kush fshihet prapa faqeve që po më ofendojnë e thirren në emrin e presidentit historik Ibrahim Rugova

Kryetarja Vjosa Osmani, në emisionin DPT te Fidani foli për ofendimet që i janë bërë në rrjete të ndryshme, por edhe nga politikanë dhe aktivistë të LDK-së, pjesë e partisë në të cilën ajo ishte.

Ajo thotë se e di shumë mirë se si janë të organizuara këto dhe kush fshihet pas tyre.

“Unë besoj se sot qytetarët janë më të qartë se kurrë nëse duan të mbështesin të njëjtën media politike, ose duan të mbështesin një koncept të ndryshimit, i cili nuk i mbyll derën qytetarit në momentin kur zgjedhjet kanë mbaruar. Ose ata duan një koncept politik që ka një lidhje të shenjtë me qytetarin.

Unë vetëm mund të them se niveli i fyerjeve, sulmeve dhe fyerjeve të përdorura nga njerëzit që thirren në emër të LDK-së, të cilët fshihen pas faqeve të ndryshme, është në një nivel kaq të turpshëm sa që kur përgatis një kolazh një ditë, ata kanë turp kur i lexojnë ato fjalë, kush i mori ato dhe kush janë njerëzit që qëndrojnë pas tyre dhe ku i marrin ata porositë.

Unë i njoh të gjithë, i njoh këta njerëz, i njoh secilin prej tyre, e di se si janë të organizuara dhe të shkruara ato fjalë, dhe gjëja më e keqe është se ata mburren me ato gjëra. “Fatkeqësisht, ata përdorin emrin e presidentit historik për të bërë ato fyerje”, tha Osmani, transmeton Indeksonline.

Ajo më tej shton se të gjitha këto e kanë kaluar çështjen politike, duke kaluar në dinjitet.

“Këta njerëz kanë devijuar dhe po e mbulojnë veprimin e tyre duke përdorur propagandë. Unë jam gjithashtu një vajzë, gruaja dhe nëna e dy vajzave, dhe nëse isha ulur në të njëjtën tryezë me ata njerëz, kjo është arsyeja pse thashë që kjo është një çështje e dinjitetit “./ Indeksonline

This website uses cookies. We may use them to evaluate site usage in order to display usage-based editorial content and advertising. For more information about cookies and, in particular, how you can opt-out of their use, please see our privacy policy. Privacy Policy

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close