“Vuçiq e shiti Kosovën për disa hua amerikane”

Politikani serb Mladjan Djordjevic akuzoi sot Presidentin serb Aleksandar Vuçiç për shitjen e Kosovës disa kredive amerikane.

Djordjevic i bëri këto deklarata pasi DFC amerikane hapi zyrën e saj dje në Beograd, raporton Gazeta Express.

“Kjo është një mashtrim tjetër për qytetarët e Serbisë që buron nga e ashtuquajtura marrëveshje e Uashingtonit.” Vuçiç shiti Kosovën për disa kredi amerikane, “tha Djordjevic.

Orgorjeevi tut më tej tha se tashmë po shihet se marrëveshja e Uashingtonit nuk ka të bëjë me investime të drejtpërdrejta financiare, por ekskluzivisht borxhe të reja që, sipas tij, do të duhet të paguhen nga qytetarët e Serbisë.

Politikani serb gjithashtu ka akuzuar Vuiqi që për tendosjen e marrëdhënieve me Rusinë dhe Kinën dhe për t’i shërbyer Kosovës me njohjen izraelite. / Express /

This website uses cookies. We may use them to evaluate site usage in order to display usage-based editorial content and advertising. For more information about cookies and, in particular, how you can opt-out of their use, please see our privacy policy. Privacy Policy

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close