“Nata e jashtëzakonshme” me gosti në Beograd, Grenell i jep edhe një dhuratë Vuçiqit

“Një natë e jashtëzakonshme”, përshkroi Richard Grenell, i dërguari special i SHBA për dialogun, si duke darkuar në Beograd me zyrtarë serbë, përfshirë Presidentin Aleksandar Vuçiç dhe Kryeministren Ana Bernabic.

Nën tingujt e muzikës amerikane, me verë dhe ushqim, Grenell publikoi një video të ahengut të mbrëmshëm në Beograd, në të cilën morën pjesë delegacioni amerikan dhe zyrtarë të qeverisë dhe presidencës serbe, shkruan lajmi.net.

Grenell ia ktheu “nderin” e festës Vucic me një dhuratë, e cila mesa duket në foton e postuar nga Vucic duket se është një libër.

“Faleminderit Richard Grenell për përkushtimin dhe punën e mirë për rajonin.” Dhe faleminderit për dhuratën e mrekullueshme, “shkroi Vuçiç.

Libri që Grenell i dha Vuiqi ka ka të bëjë me dekorimin e Shtëpisë së Bardhë dhe brendësinë e saj ndër vite.

Ky libër ka të bëjë me stilet e veçanta të familjeve presidenciale që kanë qëndruar në Shtëpinë e Bardhë gjatë viteve.

This website uses cookies. We may use them to evaluate site usage in order to display usage-based editorial content and advertising. For more information about cookies and, in particular, how you can opt-out of their use, please see our privacy policy. Privacy Policy

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close