Koalicioni LDK-PDK Gati

Duket se të gjithë skeptikët tani do të binden se koalicioni midis LDK dhe PDK është tashmë një punë e mbaruar.

Burimet mediatike informojnë se sot rreth orës 13:00 në kafenenë “Fiorentina” në Prishtinë, Ministri i Punëve të Brendshme Agim Veliu u takua me figurat qendrore të PDK-së: Sami Lushtaku, Adem Grabovci dhe zyrtarë të tjerë.

Ende nuk ka informacion zyrtar nga të dy palët në fjalë.

PDK pritet të shtohet zyrtarisht në qeverinë Hoti.

This website uses cookies. We may use them to evaluate site usage in order to display usage-based editorial content and advertising. For more information about cookies and, in particular, how you can opt-out of their use, please see our privacy policy. Privacy Policy

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close