Lëvizja Vetëvendosje fton Hotin të raportojë në Kuvend për 100-ditëshin e qeverisjes të cilat i quan ditë të dështimeve

Lëvizja Vetëvendosje ka kërkuar që Kryeministri Avdullah Hoti të thirret për të raportuar në Kuvend

Përmes një njoftimi në faqen zyrtare të VV në Facebook, bëhet e ditur se thirrja që Hoti të raportojë në Kuvend është bërë nga Arbërie Nagavci.

“Këto 100 ditë qeverisje janë shoqëruar me vendime të dëmshme për interesat shtetërore të Kosovës, paaftësia për të qeverisur në interes të qytetarëve dhe koncesione të shumta për Serbinë. Asnjëherë më parë në një kohë kaq të shkurtër nuk u janë shkaktuar kaq shumë dëme dhe pasoja Pikërisht për këtë, nënkryetarja e Kuvendit, Znj. “Arbërie Nagavci, sot ka kërkuar që Avdullah Hoti të thirret për raportim në Kuvend”, thuhet në njoftim.

VV thotë se qeveria Hoti nuk ka arritur të menaxhojë situatën me COVID-19.

“Brenda saj, ajo nuk arriti të menaxhonte situatën me pandeminë COVID-19. Nga pothuajse zero e infektuar në ditët kur ai mori detyrën ai e ktheu vendin në një vatër infeksioni në Evropë.” Nga shembulli i menaxhimit të vlerësuar globalisht, ai vendosi Kosova në krye të listave të vendeve me situatën më serioze me COVID-19, dhe numrin më të madh të vdekjeve në botë ”, deklaron VV.

100 ditëshi i dështimeve dhe dëmeve pafund të qeverisë së paligjshmeKëto 100 ditë qeverisje janë përcjellë nga vendime…

Gepostet von Lëvizja VETËVENDOSJE! am Dienstag, 22. September 2020

This website uses cookies. We may use them to evaluate site usage in order to display usage-based editorial content and advertising. For more information about cookies and, in particular, how you can opt-out of their use, please see our privacy policy. Privacy Policy

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close