Anëtari i Kryesisë së VV-së jep alarmin: Jemi çliruar vetëm nga policia dhe ushtria e Serbisë – argatët ende në pushtet

Anëtari i Kryesisë së Lëvizjes Vetëvendosje, Ajet Potera, ka thënë se vendi duhet të çlirohet nga ish komunistët dhe bijtë e tyre, që nuk e kanë lëshuar edhe me tej sipas tij pushtetin edhe në këtë sistem.

Sipas tij, Kosova duhet të çlirohet nga Lista Serbe e ata që bashkëpunojnë më këtë listë, por edhe nga ata që kanë zënë karriget e ja shohim vetëm sherrin.

Anëtari i Kryesisë së VV-së konsideron se deri më tani vendi është çliruar vetëm nga policia dhe ushtria e Serbisë, por jo edhe nga argatët e saj.

Se për kënd më saktësisht e ka pasur fjalën Potera, mbetet për t’u parë.

Republika e Kosovës duhet të vazhdoj të çlirohet nga ish komunistët dhe bijët e tyre, që nuk e kanë lëshuar pushtetin…

Gepostet von Ajet Potera am Dienstag, 22. September 2020

This website uses cookies. We may use them to evaluate site usage in order to display usage-based editorial content and advertising. For more information about cookies and, in particular, how you can opt-out of their use, please see our privacy policy. Privacy Policy

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close