“Prishtina e Re”, Behgjet Pacolli publikon projektin “magjik”, shihni pamjet e jashtëzakonshme

Lideri i AKR-së, Behgjet Pacolli, ka publikuar projektin e tij “magjik” të “Prishtinës së Re”.

Pacolli përdor një postim në Facebook, duke thënë se nuk ka kurrë një forcë politike në zyrë që ishte në Qeveri për ta lëvizur atë.

Ai propozoi që “Prishtina e Re” të ndërtohej në Hajvali.

Pacolli gjithashtu ka publikuar projektin e tij se si duket kjo lagje e re e Prishtinës, nëse do të ndërtohet.

Për këtë projekt, ai thotë se Kosova dhe Prishtina do të ndryshojnë imazhin për mirë.

Sepse, ai shkruan se ky projekt nuk ju bën aspak të prisni për buxhetin e shtetit të Kosovës.

Postimi i plotë:

Unë kurrë nuk kam pasur forcë politike për të lëvizur gjërat në mënyrën që unë e kam parë të arsyeshme, në dy mandatet…

Gepostet von Behgjet Pacolli am Montag, 21. September 2020

This website uses cookies. We may use them to evaluate site usage in order to display usage-based editorial content and advertising. For more information about cookies and, in particular, how you can opt-out of their use, please see our privacy policy. Privacy Policy

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close