LËVIZJA VETËVENDOSJE SHPALLË ZGJEDHJET E PARTIS

Lëvizja Vetëvendosje përmes një njoftimi për media në faqen zyrtare në Facebook, ka njoftuar lajmin se kjo njësi ka shpallur zgjedhje të përgjithshme të brendshme, ku do të krijohen struktura të reja udhëheqëse në të gjitha nivelet, raporton Insajderi.

Në komunikatën e VV-së, thuhet se zgjedhjet do të jenë të drejtpërdrejta dhe bazuar në parimin një anëtar një votë.

Më tej, në deklaratën e VV thuhet se përveç anëtarëve të regjistruar, ata qytetarë që nuk janë pjesë e VV ftohen gjithashtu që së pari të regjistrohen në qendrat përkatëse dhe të bëhen zgjedhës të mundshëm.

Një kërkesë specifike që del nga ky njoftim është edhe ajo kur bëhet një ftesë për sa më shumë gra që të bashkohen dhe të kandidojnë për t’u bërë pjesë e strukturave drejtuese. / Insajderi.com

Lëvizja VETËVENDOSJE! shpall zgjedhjet e brendshmeAshtu siç e parasheh statuti ynë e siç e kërkon demokracia e…

Gepostet von Lëvizja VETËVENDOSJE! am Sonntag, 20. September 2020

This website uses cookies. We may use them to evaluate site usage in order to display usage-based editorial content and advertising. For more information about cookies and, in particular, how you can opt-out of their use, please see our privacy policy. Privacy Policy

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close