Kurti: Vetëvendosja anëtarësohet në dy organizata botërore, qeveria Koti u dorëzua

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, në një konferencë për shtyp që po mban, bëri të ditur se partia që ai drejton është bërë pjesë e dy organizatave botërore, raporton Front Online.

Ai tha se anëtarësimi në Vetëvendosje në këto dy organizata është një sukses për Kosovën.

“Që dje, Lëvizja Vetëvendosje është pjesë e dy organizatave më të mëdha në botë, Socialiste dhe Progresive.” Ky është një sukses për Kosovën, në ndryshim nga dorëzimi i qeverisë Koti, në përpjekjet për njohjen ndërkombëtare të Kosovës “, tha ai./Front Online /

This website uses cookies. We may use them to evaluate site usage in order to display usage-based editorial content and advertising. For more information about cookies and, in particular, how you can opt-out of their use, please see our privacy policy. Privacy Policy

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close