Vjosa Osmani mbron deputetët dhe akuzon Qeverinë Hoti

Kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani ka akuzuar Qeverinë e Kosovës, duke thënë se janë ata që kanë bllokuar ligjet, dhe jo deputetët.

Kryetarja Vjosa Osmani në seancën e parë të sesionit të vjeshtës u ka kërkuar deputetëve që të përmbahen në masat anti-Covid, duke uruar shërim të shpejtë për të gjithë të infektuarit me koronavirus

“Unë jam shumë e lumtur që të gjithë ata deputetë që janë infektuar janë tani midis nesh,” tha ajo.

“Unë refuzoj propagandën që deputetët nuk i ndoqën ligjet, nga 120 ligje që thoshin se deputetët nuk i trajtonin, në fakt nuk erdhën sepse qeveria nuk i solli”

This website uses cookies. We may use them to evaluate site usage in order to display usage-based editorial content and advertising. For more information about cookies and, in particular, how you can opt-out of their use, please see our privacy policy. Privacy Policy

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close