Sami Lushtaku paralajmëron futjen e PDK-së në qeveri?!

Një paralajmërim se Partia Demokratike e Kosovës mund të bashkohet me Qeverinë Hoti u bë sot nga ish Kryetari i Komunës së Skenderajt, Sami Lushtaku.

Lushtaku në një postim në llogarinë e tij në Facebook, tha se PDK duhet të ndihmojë stabilitetin politik.

“Vendi ynë ka sfida të mëdha përpara.” Menaxhimi i pandemisë Covid-19, Dialogu me Serbinë dhe zhvillimet në lidhje me Gjykatën Speciale, kanë nevojë për një qeveri të qëndrueshme e cila përbëhet nga një shumicë e kualifikuar, në mënyrë që të marrë vendim përballë këtyre sfidave të jetë e lehtë, “shkroi Lushtaku.

Duke folur për krizën ekonomike, si dhe dialogun me Serbinë, ish-kryetari i Skenderajt bëri thirrje për bashkimin e pozitës dhe opozitës.

“Në vend të kritikave, pozicionet dhe opozita duhet të bashkohen, veçanërisht PDK, e cila duhet të marrë përgjegjësi më të madhe sepse ka përvojën dhe kapacitetin për të qenë pjesë e këtyre proceseve,” shkroi ai.

Kosova ka nevojë për qeveri stabile. Vendi ynë ka para vetës sfida të mëdha. Menaxhimi i pandemisë Covid-19, Dialogu…

Gepostet von Sami Lushtaku am Freitag, 18. September 2020

This website uses cookies. We may use them to evaluate site usage in order to display usage-based editorial content and advertising. For more information about cookies and, in particular, how you can opt-out of their use, please see our privacy policy. Privacy Policy

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close