Gani Geci intervistohet 20 orë rresht nga Specialja, tregon se kush duhet të frikësohet nga dëshmia e tij

Anëtari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Gani Geci, ka përfunduar intervistën me Prokurorinë e Dhomave të Specializuara të Republikës së Kosovës në Hagë, raporton Express.

Përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook, Geci tha se ai ishte marrë në pyetje për tre ditë me radhë.

“Sot përfundova intervistën time me Prokurorinë e Dhomave të Specializuara të Republikës së Kosovës me seli në Hagë, u morra në pyetje për tre ditë, plot 20 orë,” tha Geci.

Geci tha se iu përgjigj të gjitha pyetjeve të prokurorëve për 20 orë, ndërsa tha se vetëm ata që shkruajnë komunikatën nr. 59 dhe ata që kanë dhënë urdhër për vrasjen e Bekim Kastratit dhe Besimit duhet të kenë frikë nga dëshmia e tij. Rrahja.

“Ata që kanë shkruar komunikatën 59 dhe ata që kanë dhënë urdhër për të vrarë Bekim Kastratin dhe Besim Dajakun mund të kenë frikë nga dëshmia ime. Të tjerët nuk duhet të kenë frikë. Për 20 orë, të gjitha pyetjeve që kishin prokurorët, unë iu përgjigja. Unë mendoj se komunikata 59 do të zbulohet kësaj here, pasi që unë nuk do të merrem më me këtë çështje ”, deklaroi Geci për intervistën. / Gazeta Express

Të dashur qytetarë, sot kam përfunduar intervistën time pranë Prokurorisë së Dhomave të Specializiara të Republikës së Kosovës me seli në Hagë, jam marr në pytetje per tre ditë, plot 20 orë.

Gepostet von Gani Geci am Freitag, 18. September 2020

This website uses cookies. We may use them to evaluate site usage in order to display usage-based editorial content and advertising. For more information about cookies and, in particular, how you can opt-out of their use, please see our privacy policy. Privacy Policy

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close