Albulena Haxhiu i reagon ashpër zëvendëskryeministrit Besnik Tahiri për Ujmanin, thotë se në dialog po shkojnë persona të papërgatitur

Ish-Ministrja Albulena Haxhiu reagoi ndaj Zëvendës Kryeministrit Besnik Tahiri dhe deklaratës së tij për Ujmanin, raporton Gazeta Click.

Në një postim në Facebook, Haxhiu tha se njerëzit plotësisht të papërgatitur po hyjnë në një dialog që po pranojnë që pasuritë e ndërtuara nga djersa e Kosovës duhet të tregtohen dhe të ndahen me Serbinë.

“Për pronat e tyre, ata kurrë nuk kishin pranuar një studim të fizibilitetit për t’i ndarë me fqinjët. Por kur bëhet fjalë për pronat e Kosovës, ata nuk kanë asnjë problem. Edhe kur fqinji është Serbia që ka bërë gjenocid në Kosovë dhe lufton dhe nuk njohin pavarësinë e Kosovës. “Kjo qeveri është shumë e rrezikshme dhe shumë e dëmshme, prandaj duhet të largohet”, ka shkruar ajo./GazetaExpress/

Sa i përket Ujmanit, Kosova duhet tani ta dëshmojë që është i Kosovës, paska thënë zëvendëskryeministri Tahiri, njësoj…

Gepostet von Albulena Haxhiu am Freitag, 18. September 2020

 

This website uses cookies. We may use them to evaluate site usage in order to display usage-based editorial content and advertising. For more information about cookies and, in particular, how you can opt-out of their use, please see our privacy policy. Privacy Policy

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close