Albulena Haxhiu i reagon ashpër pas deklaratës së Besnik Tahirit për Ujmanin, paralajmëron rrezikun që po i kanoset Kosovës

Ish-Ministrja e Qeverisë Kurti, Albulena Haxhiu reagoi pas deklaratës së Zëvendës Kryeministrit të Qeverisë së Kosovës, Besnik Tahiri, për Ujmanin.

Në postimin e saj në Facebook, ajo tha se Kosova përfaqësohet nga njerëz plotësisht të papërgatitur, të cilët pranojnë që pasuritë e Kosovës të ndërtuara me djersë për vite, të tregtohen dhe të ndahen me Serbinë.

Sa i përket Ujmanit, Kosova duhet tani ta dëshmojë që është i Kosovës, paska thënë zëvendëskryeministri Tahiri, njësoj…

Gepostet von Albulena Haxhiu am Freitag, 18. September 2020

This website uses cookies. We may use them to evaluate site usage in order to display usage-based editorial content and advertising. For more information about cookies and, in particular, how you can opt-out of their use, please see our privacy policy. Privacy Policy

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close