Vetëvendosje publikon video, ku akuzon Hotin se i rregulloi raportet SHBA-Serbi

Lëvizja Vetëvendosje ka akuzuar Kryeministrin Avdullah Hoti, i cili ka arritur të normalizojë marrëdhëniet e Serbisë me Shtetet e Bashkuara, shkruan GazetaBlic. Në një video të publikuar në profilin zyrtar, LVV thotë se nga marrëveshja e Uashingtonit, Serbia mori financa, autostradë, hekurudhë, port detar, aksione në Liqenin e Ujmanit si dhe një moratorium mbi njohjen dhe anëtarësimin e Kosovës në sferën ndërkombëtare, ndërkohë askund ishte ballafaquar me fjalën “Republika e Kosovës”. Postimi i plotë nga Lëvizja Vetëvendosje:

Me vizitën në Uashington dhe lëshimet e bëra nga Z. Hoti, ai normalizoi marrëdhëniet e Serbisë me Shtetet e Bashkuara në një nivel tjetër, të cilin nuk e kemi parë më parë. Serbia mori financa, autostrada, hekurudha, porte detare, aksione në Liqenin e Ujmanit si dhe një moratorium mbi njohjen dhe anëtarësimin e Kosovës në sferën ndërkombëtare, ndërsa askund nuk e përballoi fjalën “Republika e Kosovës”. bërë kundër Serbisë nuk do të konsiderohet nga qeveria e re që do të vijë shumë shpejt pas zgjedhjeve të reja demokratike.

Zotimet e njëanshme të kryeministrit të paligjshëm

Me vizitën në Uashington dhe koncesionet që bëri z. Hoti, ai normalizoi marrëdhëniet e Serbisë me Shtetet e Bashkuara në një nivel tjetër, çfarë nuk e kemi parë më herët. Serbia mori financa, autostradë, hekurudhë, port detar, hise në liqenin e Ujmanit si dhe moratorium për njohjen dhe anëtarësimin e Kosovës në sferën ndërkombëtare, ndërkohë nuk u përball askund me fjalën "Republika e Kosovës". Zotimet e njëanshme që kryeministri i paligjshëm i bëri ndaj Serbisë nuk do të merren parasysh nga qeveria e re që do të vjen shumë shpejtë pas zgjedhjeve të reja demokratike.

Gepostet von Lëvizja VETËVENDOSJE! am Donnerstag, 17. September 2020

This website uses cookies. We may use them to evaluate site usage in order to display usage-based editorial content and advertising. For more information about cookies and, in particular, how you can opt-out of their use, please see our privacy policy. Privacy Policy

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close