Si duhet të kujdeseni, në shtëpi, për një person të prekur me Covid-19?

Mbi 14 mijë njerëz janë infektuar me COVID-19 në Kosovë.

Si rezultat i këtij infeksioni, 604 njerëz humbën jetën dhe 11 mijë e 949 të tjerë u shëruan.

Por shumë prej të prekurve nga COVID-19 nuk kishin nevojë të pranoheshin në klinikat e sëmundjeve infektive dhe kështu morën trajtim mjekësor në shtëpi.

Dhe për të gjithë ata që vazhdojnë të trajtohen në shtëpi si të prekur nga COVIDI-19, Ministria e Shëndetësisë ka publikuar disa këshilla se si të merren me to, transmeton Indeksonline.

Ndër të tjera, thuhet se i sëmuri duhet të pushojë shumë, të pijë mjaft lëngje dhe të hajë ushqime të pasura me vlera ushqyese./Indeksonline/

This website uses cookies. We may use them to evaluate site usage in order to display usage-based editorial content and advertising. For more information about cookies and, in particular, how you can opt-out of their use, please see our privacy policy. Privacy Policy

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close