Lajmi i fundit nga Vetëvendosje për zgjedhje

Megjithëse ata ende nuk kanë siguruar 40 nënshkrimet që ju duhen për të thirrur një seancë dëgjimore për mocionin, partia e Albin Kurtit, Lëvizja Vetëvendosje, thotë se po përgatitet për zgjedhje të reja.

Në një njoftim nga kjo temë të botuar në faqen e tyre në Facebook, nga LVV thonë se sot lideri i partisë, Albin Kurti dhe ish-Ministri i Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Glauk Konjufca u takuan sot me Përfaqësuesin Special Norvegjez për Ballkanin, Arne Sannes Bjørnstad dhe Ambasadori Norvegjez në Kosovë, Jens Erik Grøndahl.

LVV deklaroi se ata diskutuan situatën me pandeminë dhe rrezikun e përkeqësimit të kësaj situate.
Sipas tyre, midis çështjeve të adresuara ishte situata gjeopolitike në Ballkan dhe më gjerë, dialogu me Serbinë dhe katër çështjet e drejtuara nga LVV në Gjykatën Kushtetuese për të cilat vendimet janë në pritje.

Partia e Albin Kurtit gjithashtu ka deklaruar se ata po përgatiten për zgjedhje të reja në vend.

Kryetari i Lëvizjes VETËVENDOSJE!, z. Albin Kurti, ish ministri i Punëve të Jashtme dhe Diasporës, z. Glauk Konjufca,…

Gepostet von Lëvizja VETËVENDOSJE! am Montag, 14. September 2020

This website uses cookies. We may use them to evaluate site usage in order to display usage-based editorial content and advertising. For more information about cookies and, in particular, how you can opt-out of their use, please see our privacy policy. Privacy Policy

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close