Vjosa Osmani tregon nëse ka pasur ofertë që të kalojë në Vetëvendosje

Kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani në një intervistë për Radion Evropa e Lirë foli për Lidhjen Demokratike të Kosovës dhe iniciativën e re politike që ajo njoftoi
Osmani tha se kjo aktualisht është vetëm një ide, ndërsa ai deklaroi se ai mund të kthehet në LDK. Osmani gjithashtu foli nëse kishte ndonjë ofertë për të kaluar në Vetëvendosje dhe me kë partia e saj do të hynte në koalicion.

“Edhe Lëvizja Vetëvendosje, por edhe të gjithë të tjerët, e dinë që unë nuk jam një person që merrem me oferta, transferime, çështje të tilla. Ne ulemi dhe diskutojmë se si mund të bashkëpunojmë në të ardhmen, në mënyrë që të ndihmojmë këtë vend të merret me sfidën numër një që ka, e cila është kapja e shtetit. Kështu që bashkëpunimi im me ta është në këtë kontekst.

“Për momentin, së bashku me bashkëpunëtorët e mi, unë jam duke analizuar se si do të jetë angazhimi im politik, nëse ka zgjedhje së shpejti,” tha ajo.

This website uses cookies. We may use them to evaluate site usage in order to display usage-based editorial content and advertising. For more information about cookies and, in particular, how you can opt-out of their use, please see our privacy policy. Privacy Policy

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close