Ish-ushtari britanik i UÇK-së: Ne kurrë nuk duhet t’i japim Serbisë asnjë centimetër

Ish ushtari britanik i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Jon Harrison, reagoi ndaj Marrëveshjes së Uashingtonit të nënshkruar midis Kosovës dhe Serbisë më 4 shtator.

Harrison tha se marrëveshja do të hapte derën për shkëmbimin e territoreve.

Ish-ushtari i UÇK-së bën thirrje që kjo të mos lejohet.

“Çdo martir i luftës do të ngrihet nga varret e tyre për të mbrojtur tokën për të cilën ata dhanë jetën e tyre, dhe unë do të jem atje me ta.”

Britaniku thekson se ne kurrë nuk duhet t’i japim Serbisë asnjë pëllëmbë.

Shkrimi i plotë:

Më vjen keq që nuk mund ta mbaj më heshtjenUnë u kam premtuar njerëzve se do të mbaja gjuhën time kur bëhej fjalë për…

Gepostet von Jon Harrison am Samstag, 12. September 2020

This website uses cookies. We may use them to evaluate site usage in order to display usage-based editorial content and advertising. For more information about cookies and, in particular, how you can opt-out of their use, please see our privacy policy. Privacy Policy

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close