Aleksandar Vuçiq, i ka quajtur “të marra” deklaratat e kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hoti

Presidenti i Serbisë, Vuicic, i ka quajtur “të marra” deklaratat e Kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hoti, që tha se Kosova do të zbatojë marrëveshjen për Asociacionin e Komunave me shumicë Serbe, kur Serbia ta njohë Kosovën, duke thënë se “Hoti,” Dhe ndoshta dikush tjetër mendon se të gjithë në Beograd janë idiot dhe mund të kalojnë një ide si ‘ndodhi çfarë ndodhi dhe të shkojmë në ndonjë marrëveshje të re’. ”

Presidenti serb, siç raportohet nga “B92″ ka theksuar se pala kosovare mendon se ekziston një ‘fuqi e padukshme’ që do të ushtrojë presion mbi Beogradin dhe se do të ndodhë kush e di se çfarë dhe do të vijë deri te njohja e [Kosovës] ” .

“Le ta harrojë këtë,” tha Vucic, Hoti mund të vazhdojë të flasë ashtu, nëse është më lehtë për të dhe nëse mendon se po inkurajon veten dhe publikun e tij, por kjo është e dëmshme dhe e keqe. “Ashtë turp që askush nuk reagon ndaj kësaj dhe nuk thotë se kjo është marrëzi,” tha Vuçiç, duke iu përgjigjur pyetjeve të gazetarëve rreth deklaratës së Hotit përpara Komitetit të Punëve të Jashtme të Parlamentit Evropian.

Ai kujtoi se Prishtina, sipas Marrëveshjes së Brukselit, kishte një detyrim për të formuar Asociacionin e Komunave Serbe.

“Dhe tani ata thonë – çfarë ndodhi ndodhi, ne shkojmë në një marrëveshje të re, por që ne t’i njohim ata dhe që ata të formojnë Shoqatën … A mendoni vërtet se të gjithë në Serbi janë idiot?” Apo mendon dikush tjetër ? “tha Vuçiç.

“Unë e thashë këtë në fytyrën e tij disa herë,” shtoi ai. / Insajderi.org

This website uses cookies. We may use them to evaluate site usage in order to display usage-based editorial content and advertising. For more information about cookies and, in particular, how you can opt-out of their use, please see our privacy policy. Privacy Policy

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close