Kur do ta konkretizoj Vjosa Osmani bashkëpunimin me LVV-në?

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani ka bërë të ditur se është ndarë përfundimisht me LDK-në.

Ajo u shpreh se është shumë vonë për ish-partinë e saj dhe sic u shpreh ajo partinë e Isa Mustafës të kërkojë më mbështetje nga ajo në rast të zgjedhjeve të parakohshme.

Ndërkaq e la të hapur mundësinë për bashkëpunim me Levizjen Vetvendosje perkatësisht me kryetarin e LVV-së, Albin Kurtin.

“Ne jemi në kontakt të vazhdueshëm me Albin Kurtin dhe bisedojmë për tema të ndryshme të bashkëpunimit se si do të konkretizohet ky bashkëpunim në të ardhmen do t’iu njoftojnë në momentin që do të konkretizohet”, tha ajo për bashkëpunimin me LVV-në.

This website uses cookies. We may use them to evaluate site usage in order to display usage-based editorial content and advertising. For more information about cookies and, in particular, how you can opt-out of their use, please see our privacy policy. Privacy Policy

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close