Agim Veliu i reagon ashpër Vjosa Osmanit pasi deklaroi largimin përfundimtar nga LDK-ja

Nënkryetari i LDK-së, Agim Veliu, ka komentuar qëndrimet e fundit të Kryetares së kuvendit, Vjosa Osmani, raporton Gazeta Blic.

Veliu thekson se nuk mbahet mend një rast kur në historinë e parlamentarizmit demokratik kryetari i Parlamentit të ketë qenë person jo partiak.

“Po ashtu, nuk mbahet mend kërcimi i kryetarit të Parlamentit në parti tjera” shkruan Veliu në Facebook.

Kjo deklaratë e Agim Veliu vjen pas asaj të dhënë nga Vjosa Osmani ku deklaroi se tashmë nuk është më pjesë e LDK-së dhe paralajmëroi bashkëpunim me LVV-në.

Postimi i plotë i Veliut:

Në historinë e parlamentarizmit demokratik nuk mbahet mend që kryetari i Parlamentit të ketë qenë person jo partiak!
Po ashtu, nuk mbahet mend kërcimi i kryetarit të Parlamentit në parti tjera!

Në historinë e parlamentarizmit demokratik nuk mbahet mend që kryetari i Parlamentit të ketë qenë person jo partiak!Po ashtu, nuk mbahet mend kërcimi i kryetarit të Parlamentit në parti tjera!

Gepostet von Agim Veliu am Dienstag, 8. September 2020

This website uses cookies. We may use them to evaluate site usage in order to display usage-based editorial content and advertising. For more information about cookies and, in particular, how you can opt-out of their use, please see our privacy policy. Privacy Policy

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close