Për takimin e radhës nesër delegacioni i Kosovës dhe i Serbisë udhëtojnë në Bruksel

Të premten në Dhomën Ovale të Shtëpisë së Bardhë, Kosova dhe Serbia nënshkruan një marrëveshje historike për stabilizim të marrëdhënieve ekonomike.

Presidenti i ShBA-ve, Donald Trump e quajti hap të guximshëm nënshkrimin e marrëveshjes nga kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti dhe presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq, transmeton Indeksonline.

Por, ky nuk do të jetë takimi i vetëm mes dy palëve këtë muaj. Kosova dhe Serbia nesër do të udhëtojnë për në Bruksel, ku do ta zhvillojnë takimin e radhës.

Mbetët të shihet se çfarë do të prodhoj takimi në Bruksel./Indeksonline/

This website uses cookies. We may use them to evaluate site usage in order to display usage-based editorial content and advertising. For more information about cookies and, in particular, how you can opt-out of their use, please see our privacy policy. Privacy Policy

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close