Vjosa Osmani rendit dëmet nga marrëveshja në Shtëpinë e Bardhë

Kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani, ka dhënë dy vlerësime për marrëveshjen e arritur në Shtëpinë e Bardhë mes Kosovës dhe Serbisë. Së pari, e ka përshëndetur njohjen e ardhur nga Izraeli e ndërmjetësuar nga Donald Trump dhe e konfirmuar nga një telefonatë ndërmjet Avdullah Hotit dhe Kryeministrit izraelit, Benjamin Netaynjahu.

Ajo ka thënë se delegacioni i Kosovës dështoi në Amerikë t’i sjellë Kosovën njohjen e premtuar.

Reagimi i Osmanit vjen pasi ajo nuk është konsultuar fare nga delegacioni i Kosovës që shkoi në Amerikë. Osmani po vazhdon të mbajë kurs opozitar në raport me Kryeministrin dhe Qeverinë derisa po vazhdon t’i përkrahë qëndrimet e Albin Kurtit dhe Vetëvendosjes.

Ditë më parë, Kurti tha se kur të shkohet në zgjedhje do të shihet bashkëpunimi me Vjosa Osmanin.

Njohja nga Izraeli është një prej njohjeve më të rëndësishme që i ka ardhur Kosovës qe një kohë të gjatë. Kjo edhe…

Gepostet von Vjosa R. Osmani am Samstag, 5. September 2020

 

This website uses cookies. We may use them to evaluate site usage in order to display usage-based editorial content and advertising. For more information about cookies and, in particular, how you can opt-out of their use, please see our privacy policy. Privacy Policy

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close