Albulena Haxhiu reagon ashpër lidhur me marrëveshjen e arritur

Ish ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka reaguar lidhur me marrëveshjen e arritur në SHBA, ku një nga pikat i ofron Serbisë qasje në Adriatik.

Përmes një postimi në Facebook, ajo ka publikuar kërkesën për interpelancë nga AAK, Nisma dhe PDK, për shkarkimin e ish Ministrit Reka, për deklaratën e dhënë që në këmbim të njohjes nga Serbia mund të shihet dalja në detin Adriatik si mundësi, përcjell Bota sot.

Ajo ka thënë se tani ata nuk i kërkuan njohjen dhe hoqën dorë nga Kosova.

Haxhiu ka pyetur se ku janë ata që kërkonin shkarkimin e Rekës, a do ta kërkojnë shkarkimin e Hotit, Haradinajt, Selimit e të tjerëve.

Postimi i saj i plotë:

Interpelanca që ishte kërkuar për shkarkimin e ish Ministrit Reka nga AAK, Nisma e PDK për deklaratën e dhënë që në këmbim të njohjes nga Serbia mund të shihet dalja në detin Adriatik si mundësi.

Delegacioni i paligjshëm që nuk përfaqësojnë interesat e qytetarëve përveç që nuk i kërkoi njohjen Serbisë, hoqën dorë nga Kosova!

Ku janë tash këta që kërkonin shkarkimin e Ministrit Reka? Ku janë fshehur?

A do kërkojnë shkarkim të Hotit, Haradinajt, Selimit e të tjerëve?
Image

This website uses cookies. We may use them to evaluate site usage in order to display usage-based editorial content and advertising. For more information about cookies and, in particular, how you can opt-out of their use, please see our privacy policy. Privacy Policy

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close