Vuciq pas nënshkrimit të marrëveshjes: Hap i madh krijimi i Zonës Ekonomike me Kosovën

Hap i madh krijimi i Zonës Ekonomike me KosovënShare Button Gazeta Blic Presidenti serb, Aleksandër Vuciq ka folur për New York Times pas nënshkrimit të marrëveshjes me Kosovën në Shtëpinë e Bardhë.Kosova dhe Serbia me ndërmjetësimin e presidentit amerikan, Donald Trump sot kanë nënshkruar marrëveshje me karakter ekonomik.Sipas presidentit të Serbisë, ky është një hap i madh për dyja vendet.

Ai ka thënë se Kosova dhe Serbia ende nuk i kanë zgjidhur të gjitha problemet e edhe më tutje kanë dallime.

“Ne nuk i kemi zgjidhur të gjitha problemet tona. Ka akoma dallime, ”tha udhëheqësi serb, por ai shtoi se të kesh një zonë të unifikuar ekonomike me Kosovën ishte një“ hap i madh përpara”, citohet të ketë thënë Vuciq.

This website uses cookies. We may use them to evaluate site usage in order to display usage-based editorial content and advertising. For more information about cookies and, in particular, how you can opt-out of their use, please see our privacy policy. Privacy Policy

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close