Në këtë orë, Trump takon Hotin dhe Vuçiqin

Presidentit i Amerikës, Donald Trump gjatë ditës së sotme pritet marrë pjesë në takimin e Kosovës dhe Serbisë.

Sipas zonës kohore në Amerikë, Trump pritet që në 11:00 të takojë Kryeministrin e Kosovës Avdullah Hotin dhe Presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuciqin.

Ndërsa në Kosovë sipas zonës kohorë takimi pritet të mbahet në ora 18:00.

Kështu është bërë  e ditur në një njoftim nga Shtëpia e Bardhë.

Njoftimi s’përcakton çfarë marrëveshje do të nënshkruhet, por palët kishin bërë të ditur të enjten se bëhet fjalë për marrëveshje ekonomike.

Më poshtë gjendeni agjendën e plotë të takimi të Trumpit me Hotin dhe Vuciqin.

This website uses cookies. We may use them to evaluate site usage in order to display usage-based editorial content and advertising. For more information about cookies and, in particular, how you can opt-out of their use, please see our privacy policy. Privacy Policy

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close