HAXHIU: KOSOVA HOQI DORË NGA PAVARËSIA, MARRËVESHJA NË KUNDËRSHTIM ME KUSHTETUTËN

Anëtarja e Kryesisë së Vetëvendosjes, Albulena Haxhiu, ka komentuar arritjen e marrëveshjes për normalizim ekonomik mes Kosovës dhe Serbisë në Shtëpinë e Bardh, njofton Insajderi.

Në profilin e saj në Facebook, Haxhiu ka thënë se “Hoti dhe delegacioni i tij i sollën Kosovës marrëveshje të dëmshme dhe në kundërshtim me Kushtetutën, derisa hoqën dorë nga pavarësia e Kosovës”.

“Ujmanin e ndanë me Serbinë, hoqën dorë nga anëtarësimi i Kosovës në Organizata ndërkombëtare, pranuan anëtarësimin në Mini-shengenin ballkanik e dalje Serbisë në Detin Adriatik”.

“Marrëveshjet e dëmshme nuk mund të jetësohen”, ka përfunduar Haxhiu./Insajderi.com

Hoti dhe delegacioni i tij i paligjshëm ia sollën Kosovës dëmet e radhës!E quajtën "Marrëveshje historike për njohje"…

Gepostet von Albulena Haxhiu am Freitag, 4. September 2020

This website uses cookies. We may use them to evaluate site usage in order to display usage-based editorial content and advertising. For more information about cookies and, in particular, how you can opt-out of their use, please see our privacy policy. Privacy Policy

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close