Grenell demanton mediat serbe për njohjen e Kosovës

Jo e vërtetë ishte reagimi Grenell ndaj mediave serbe.

I dërguari i Posaqëm i presidentit të SHBA-ve, Donald Trump për dialogun Kosovë – Serbi, Richard Grenell ka demantuar mediet serbe që raportuar se presidentit serb, Aleksandër Vuçiq i janë vënë mbi tavolinë letra për ta njohur Kosovën.

Blic.rs dhe B92 që raportuan duke aluduar në burimet e tyre diplomatike dhe gjithashtu deklaratat e ministrit serb lidhur me këtë çështje janë quajtur të pavërteta nga Grenell.

Ai ka reaguar shkurtimisht në Twitterin e tij, duke shkruar “Jo e vërtetë”.

Edhe ministri i Financave, Siniša Mali, deklaroi se ka një letër në tryezë në takimin në Shtëpinë e Bardhë, një pikë e së cilës nënkupton njohjen e ndërsjellë të Serbisë dhe Kosovës, dhe se ekziston një presion i madh ndaj Presidentit Vuçiq.

This website uses cookies. We may use them to evaluate site usage in order to display usage-based editorial content and advertising. For more information about cookies and, in particular, how you can opt-out of their use, please see our privacy policy. Privacy Policy

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close