Vjen një goditje nga Vetëvendosja për Sami Lushtakun

Sami Lushtaku e Uran Ismaili qëndruan së fundi në mesin e bashkëluftëtarëve në Gollak.

Ata postuan edhe foto në Facebook, ku shiheshin në një darkë të përbashkët.

Ajo që bie në sy është mos mbajtja e maskës dhe distancës sociale si pjesë e masave parandaluese kundër koronavirusit.

E kjo ka shkaktuar reagimin e nënkryetares së Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje.

“Kur veten e sheh mbi shtetin, thyen rregullat, s’brengosesh për rrezikimin e shëndetit publik e as për porosinë që përcjell me fotot e publikuara. Në një ndejë me alkool, sharki e cigare puro, zyrtarë të PDK-së, përfshi ish-ministrin e Shëndetësisë. Shembull për të mos u ndjekur”, ka shkruar Arbërie Nagavci në Twitter.

This website uses cookies. We may use them to evaluate site usage in order to display usage-based editorial content and advertising. For more information about cookies and, in particular, how you can opt-out of their use, please see our privacy policy. Privacy Policy

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close