Haradinaj tregon se çfarë i tha Thaçi në tavolinë, pas ngritjes së aktakuzës nga Specialja

Ish kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka folur mbrëmë për zhvillimet në vend si dhe për ngritjen e aktakuzës nga prokurori i Gjykatës Speciale, ndaj presidentit Hashim Thaçi, shkruan “Bota sot”.

Haradinaj ka treguar një detaj që nuk ishte thënë më herët.

Ai ka thënë se pas ngritjes së aktakuzës, presidenti Thaçi ishte në një tavolinë me të dhe i kishte konfirmuar se do të jap dorëheqje posa t’i konfirmohet aktakuza.

“Thaçi ma konfirmoi se do të jap dorëheqje menjëherë pasi iu ngrit aktakuza. Ai tha se posa të konfirmohet, do të jap dorëheqje”, ka thënë Haradinaj.

Gjithashtu, ai tregon se çfarë iu tha Thaçi për presidentin e ardhshëm.

“Thaçi nuk po përzihet për presidentin e ardhshëm. Ai na tha që duhet ta gjeni një pasardhës si president”, përfundoi Haradinaj, përcjellë “Bota sot”.

This website uses cookies. We may use them to evaluate site usage in order to display usage-based editorial content and advertising. For more information about cookies and, in particular, how you can opt-out of their use, please see our privacy policy. Privacy Policy

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close