GJURIQ FLET PËR OFERTËN E SERBISË NË UASHINGTON

Drejtori i të ashtuquajturës Zyre për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, ka deklaruar se Serbia do të ofrojë një ofertë serioze në takimin që pritet të mbahet më katër shtator në Uashington, raporton Tanjug, transmeton Insajderi.

Gjuriq tha se delegacioni i tyre ka përgatitur një ofertë serioze për krijimin e një bashkëpuimi më të mirë ekonomik dhe lidhjeve infrastrukturore në bisedimet që do të mbahen gjatë këtyre ditëve.

Gjuriq, i cili është pjesëtar i delegacionit të udhëhequr nga Aleksandar Vuçiq, do të marrë pjesë në bisedimet midis Prishtinës dhe Beogradit në Shtëpinë e Bardhë më katër shtator, thekson se kjo ofertë për të cilën është deklaruar, do të jetë me përfitim të ndërsjellë ekonomik. /Insajderi.com

This website uses cookies. We may use them to evaluate site usage in order to display usage-based editorial content and advertising. For more information about cookies and, in particular, how you can opt-out of their use, please see our privacy policy. Privacy Policy

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close