Vuçiq sot bisedon me Merkel, temë kryesore është Kosova dhe takimet në Bruksel e Washington

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq bëri të ditur se sot do të ketë një bisedë telefonike me kancelaren gjermane, Angela Merkel.

Vuçiq tha se temë kryesore e diskutimit do të jetë Kosova, përkatësisht takimet në Washington dhe Bruksel që pritet të zhvillohen ditëve të ardhshme, transmeton Indeksonline.

”Sot në mesditë kam një bisedë telefonike të planifikuar me Angela Merkel. Kosova do të jetë tema kryesore, si dhe vizita në Ëashington dhe Bruksel”, tha ai.

Siç raportohet në mediat serbe, Vuçiq pohoi se do të diskutojë edhe çështje të tjera me Merkel./Indeksonline/

This website uses cookies. We may use them to evaluate site usage in order to display usage-based editorial content and advertising. For more information about cookies and, in particular, how you can opt-out of their use, please see our privacy policy. Privacy Policy

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close