Çka i tha Vuçiq Merkelit për Kosovën?

Sot, presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, bisedoi në telefon me kancelaren gjermane Angela Merkel, dhe tema kryesore ishte Kosova, në veçanti takimet e ardhshme në Uashington dhe Bruksel.

Siç njoftojnë media serbe, Vuçiq, deklaroi se ai kishte një bisedë të shkëlqyeshme me kancelaren gjermane, Merkel. Si dhe kishte marrë mbështetje për Serbinë.

Vuçiq dje paralameroi për biseden me Merkel, ku përvec Kosovës, ai tha se do të diskutonte çështje të ndryshme me gruan më të fuqishme, përfshirë vaksinën për  koronavirusit, bashkëpunimin dypalësh mes Serbisë dhe Gjermanisë.

Ende nuk dihen detaje të tjera të bisedës mes Merkel e Vuçiq.

This website uses cookies. We may use them to evaluate site usage in order to display usage-based editorial content and advertising. For more information about cookies and, in particular, how you can opt-out of their use, please see our privacy policy. Privacy Policy

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close