Kurti: Fati i të zhdukurve kurrë s’ka qenë prioritet i asnjë qeverie pas lufte

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka kujtuar 30 gushtin, dita ndërkombëtare e të zhdukurve.

Kurti ka vizituar shoqatën “Thirrjet e Nënave”, në Gjakovë.

Sipas tij, duke mos qenë asnjëherë prioritet i asnjë qeverie pas lufte, fati i të zhdukurve mbetet ende i pazgjidhur.

Kurti ka thënë se me qeverinë e mirë në pranverën 2020 e kemi pasur prioritet çështjen e të zhdukurve dhe familjarëve të tyre.

Me 30 gusht në botë shënohet dita ndërkombëtare e të zhdukurve. Andaj me kolegë nga Prishtina, vizituam shoqatën…

Gepostet von Albin Kurti am Sonntag, 30. August 2020

This website uses cookies. We may use them to evaluate site usage in order to display usage-based editorial content and advertising. For more information about cookies and, in particular, how you can opt-out of their use, please see our privacy policy. Privacy Policy

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close