Vuçiq pret befasi të pakëndshme në SHBA(VIDEO)

Nata midis të 3 dhe 4 shtatorit mund të jetë shumë e gjatë për dikë që do të jetë mysafir brenda kësaj shtëpie.

Por, varet shumë se si do të rrjedh biseda nga nikoqiri.

Kështu dramatike po e parasheh situatën, presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, më pak se një javë para takimit me kryeministrin kosovar, Avdullah Hotin, në shtëpinë-zyrë të presidentit amerikan, Donald Trump.

Vuçiq thotë se tëra do të nis më 3 shtator, kur zhvillohet takimi bilateral me këshilltarët e Trumpit.

Serbi, pranoi se agjenda është shumë delikate për të dhe vendin që e përfaqëson.

This website uses cookies. We may use them to evaluate site usage in order to display usage-based editorial content and advertising. For more information about cookies and, in particular, how you can opt-out of their use, please see our privacy policy. Privacy Policy

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close