Deputeti i AAK-së: Po s’u zgjodh president Ramush Haradinaj, shkojmë në zgjedhje

Deputeti i AAK-së Rasim Selmanaj tha se zgjedhja e presidentit varet kryekëput nga votat deputetëve të AAK-së, prandaj po s’u zgjodh Ramush Haradinaj president, vendi do të shkojë në zgjedhje.

Ai tha se shkuarja në zgjedhje i konvenon AAK-së dhe Vetëvendosjes, për të cilat parti tha se janë të konsoliduara edhe kanë substancën elektorale të ruajtur mirë.

Selmanaj tha se Kosova tanimë ka president dhe beson fuqishëm se Hashim Thaçi dhe gjithë UÇK-ja bënë luftë të pastër, por megjithatë ai mendon se nominimi i Haradinajt për President dhe zgjedhja e tij do t’i forconte institucionet dhe do të krijonte kredibilitet të një figure unifikuese për tërë qytetarët e Kosovës.

Rreth Presidentit dhe debatit:Ne e kemi presidentin e zgjedhur, pavarësisht mendimit personal, unë dhe, besoj, një…

Gepostet von Rasim Selmanaj am Samstag, 29. August 2020

This website uses cookies. We may use them to evaluate site usage in order to display usage-based editorial content and advertising. For more information about cookies and, in particular, how you can opt-out of their use, please see our privacy policy. Privacy Policy

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close