Transferimi është afër, Messi bisedon në telefon me trajnerin e klubit të ri

Lionel Messi është gjithnjë e më afër largimit nga Barcelona.

Lionel Messi është duke insistuar për largim nga Barcelona.

Sulmuesi argjentinas ka paraqitur kërkesë për largim nga Camp Nou, gjatë këtij afati kalimtar të verës.

E ardhmja e tij mund të jetë në Premierligë te skuadra e Manchester Cityt. Cristobal Soria, bashkëpuntor në Chiringuito de Jugones, ka bërë të ditur se Messi tashmë ka biseduar nëpërmjet telefonit me menaxherin e Manchester Cityt, Pep Guardiola.

Guardiola dhe Citizens besohet se janë favoritë për transferimin e Messit, në rast se aprovohet kërkesa e tij për largim nga Barcelona.

This website uses cookies. We may use them to evaluate site usage in order to display usage-based editorial content and advertising. For more information about cookies and, in particular, how you can opt-out of their use, please see our privacy policy. Privacy Policy

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close