“Komunikata 59” – Geci tregon si shkuan te babai i Hashim Thaçit dhe çka u diskutua

Ish-deputeti i Kuvendit, Gani Geci, ka rrëfyer dëshminë e tij në Gjykatën Speciale, lidhur me komunikatën e famshme kundër tij.

Në “Prime Time”, Geci ka treguar se lidhur me komunikatën 59, vëllai i tij, Fadil Geci, ka qenë edhe në shtëpinë e presidentit Hashim Thaçi, ku është takuar me babanë e tij, Haxhi Thaçi.

Geci ka treguar se kanë kërkuar sqarime se kush e ka shkruar këtë komunikatë, duke rrëfyer përgjigjen e babait të presidentit Thaçi.

Ndiqeni deklaratën e plotë nga Gani Geci:

Gani Geci e thotë për herë të parë: Kemi shkuar tek babai i Hashim Thaçit për t'i kërkuar llogari për komunikatën 59, ja çka na tha ai! 👇

Gepostet von GazetaBlic am Donnerstag, 27. August 2020

This website uses cookies. We may use them to evaluate site usage in order to display usage-based editorial content and advertising. For more information about cookies and, in particular, how you can opt-out of their use, please see our privacy policy. Privacy Policy

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close