Molliqaj sërish merret me Albin Kurtin

Kreu i PSD-së, Dardan Molliqaj, ka hedhur kritika ndaj shefit të tij të dikurshëm, Albin Kurti, se ka prishur marrëdhëniet me SHBA-në.

“Ka prish marrëdhëniet me SHBA, jo veç me këtë administratë por edhe më vone, s’ka qasje, as informatë dhe as dije çka ndodhë. Kur nuk din, Albini reagon dhe mbi reagon”, ka deklaruar Molliqaj.

Ai më tej ka thënë se Kurti rrezikon çdo gjë për bindjen e tij.

Molliqaj ka thënë se Vetëvendosje ka cenuar demokracinë dhe nuk ka luftuar oligarkët pasi mori pushtetin.

This website uses cookies. We may use them to evaluate site usage in order to display usage-based editorial content and advertising. For more information about cookies and, in particular, how you can opt-out of their use, please see our privacy policy. Privacy Policy

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close